Pangasius vs kuře - rozdíl 30 Kč

Menza: Strahovská

Dobrý den,

ke konci tohoto týdne jsem měl v menze smaženého pangase s bramborovým salátem. Jídlo v pohodě, chutné, porce přiměřená - děkuji za něj. Cena byla něco málo přes 40 korun (pro studenty), což taky nebylo špatné (v porovnání s ostatními).

O víkendu (tuším, že včera?) jsem zahlédl v restauraci (mezi hotovými jídly) téměř stejnou porci, jen místo pangase obsahovala kuřecí maso (úprava stejná, příloha také). Cena ovšem byla o přibližně 30 korun vyšší - kolem 70 korun (pro studenty).

Chtěl bych se tedy zeptat, co je příčinou takového cenového rozdílu? Čas uvedení jídla (víkend - menší náklad)? Gramáž masa (nepamatuji si gramáž pangase, kuře mělo 150g)? I přes všechny možnosti, které mne napadají, se mě zdá tento rozdíl poměrně velký...

Velice děkuji za odpověď,
s pozdravem,
Jan Pospíšil

Jan Pospíšil - 29.05.2011 13:05

Vážený pane Pospíšile.
O víkendu mimo nabídky hotových jídel byl nabízen i 150 g smažený kuřecí řízek s přílohou brambor, nebo bramborového salátu. Toto jídlo je ve vitrině opatřeno označením - Restaurační nabídka. Takto vystavené jídlo je vzorová porce pro ilustraci.Cena se řídí cenou z jídelního lístku restaurace - tedy minutkového jídelního lístku . Cena 150 g kuřecího řízku smaženého je 81,- Kč, cena porce bramborového salátu činí Kč 20,- Smažené kuřecí řízky byly připravovány minutkovým způsobem, tedy jednotlivě podle objednávek. Cena minutkového kuřecího řízku smaženého s bramborovým salátem činí Kč 101,-, cena pro studenty je 76,40 Kč. Obdobně z nabídky restaurace jsou vystavována, zejména o víkendech, další jídla - např. tatarský biftek, různé druhy jídel z těstovin apod.
S pozdravem a přáním hezkého a úspěšného týdne
Irena Růžičková, provozní menzy Strahov.

Růžičková- menza Strahov - 30.05.2011 07:05

Dobrý den,

děkuji za vysvětlení.

JP

Jan Pospíšil - 30.05.2011 09:05

Reagovat


kontrolní obrázek