ceny jídel

Menza: Strahovská

Dobrý den.
Předem bych rád napsal, že jsem se službami Menz (menzy Strahovské) většinou spokojen. Jen jedna věc mě trápí.
Mohl by mi prosím někdo zkušený vysvělit, jak funguje oceňování jídel? Ne snad, že by mi přišla cena nějak přemrštěná, ale mám několikaletou zkušenost například s menzou v Plzni, kde jsou ceny zhruba poloviční. Kvalita jídel se mi zdá srovnatelná. Proč ten rozdíl?
Děkuji za odpověd a hezký den všem.

Martin - 14.11.2011 10:11

Ceny studentských jídel v menzách SÚZ ČVUT v Praze se skládají ze třech částek: cena surovin, zpracovatelské náklady a DPH 20 %. Před započtením DPH je odečtena dotace z MŠMT.
Cena surovin je ovlivněna hmotností ( hlavně masa).
Zpracovatelské náklady zahrnují (pro představu): odpisy budov, strojů a zařízení, opravy, servis, revize ( výtahy, el. a plyn. zařízení), energie, mzdové náklady, hardware, software, čistící a úklidové prostředky atd.
Protože každá škola se podílí na těchto nákladech menz jinak nebo vůbec, jsou samozřejmě na menzách jednotlivých VŠ rozdílné koncové ceny. Některé VŠ se podílejí na odpisech či energiích menz, což výrazně ovlivňuje cenu jídel. SÚZ ČVUT obdrží pouze dotaci MŠMT (pro menzy všech VŠ stejná na 1 hlavní studentské jídlo) a zbytek nákladů je jen na ní.
B. Vlček, Útvar gastronomie

Vlček - 14.11.2011 13:11

Dobrý den,
v souvislosti s dotacemi na 1 hlavní jídlo pro studenty bych se chtěl zeptat na podrobnosti dotovaných baget - ty jsou řešeny jak? Nevím, zda je lze považovat za hlavní jídlo, a i "sleva" není stejná jako u opravdových hlavních jídel.
Děkuji za odpověď,
s pozdravem,
Jan Pospíšil

Jan Pospíšil - 23.11.2011 15:11

Dobrý den pane Pospíšile.
Je to již drahnou řádku let, co je dotace na bagety studentům postykována. Není to pochopitelně stejná dotace jako na hlavní teplé jídlo, dotace se poskytuje na jednotlivé druhy baget - základní do nákupní ceny 21,- Kč - zde je prodejní cena 37,- Kč a pro studenty cena 26,- Kč - tedy dotace 11,- Kč. Další bagety nad výše uvedenou nákupní cenu jsou pro studenty levnější o Kč 9,- proti ostatním zákazníkům. Doufám, že Vám tato informace bude postačovat, jsem ráda, že jste se ozval, již jsem si s Vámi delší dobu nepsala. Přeji hezký den a jsem s pozdravem Irena Růžičková, provozní menzy Strahov

Růžičková, provoz menza Strahov - 23.11.2011 16:11

Dobrý den,
nějakou dobu jsem nepsal, ale zdejší diskuzi sleduji vcelku pravidelně:) Velice děkuji za vysvětlení cen baget.
S pozdravem,
Jan Pospíšil

Jan Pospíšil - 26.11.2011 00:11

6x9vVT <a href="http://cgffioauyifa.com/">cgffioauyifa</a>, [url=http://lwybkrrxqmwc.com/]lwybkrrxqmwc[/url], [link=http://onoinfvlsdoj.com/]onoinfvlsdoj[/link], http://apiqwwibowkn.com/

hyioviut - 19.01.2021 16:01

kVibg7 <a href="http://qnpsyseqeyux.com/">qnpsyseqeyux</a>, [url=http://zobfmgyueqqx.com/]zobfmgyueqqx[/url], [link=http://ubibyarebxdv.com/]ubibyarebxdv[/link], http://ohizfghofgkl.com/

gubzsghayby - 20.01.2021 01:01

Reagovat


kontrolní obrázek