Hranolky s tatarkou

Menza: Strahovská

Dobrý den,

zajímalo by mě, proč jste zrušili dotované hranolky. Nevím přesně jak jsou dotace na jídlo financovány, ale každý měsíc mám na kartě body na tři jídla denně. Na snídaně ani večeře do menzy nechodím, tak nevidím důvod, proč bych nemohl uplatnit nevyužité body tak, že si objednám dotované jídlo + dotovanou přílohu. Myslím, že nejsem jediný, komu zůstává každý měsíc na kartě hromada nevyužitých bodů. Nestálo by teda za to dávat na každý den pouze jeden bod, ale s vyšším příspěvkem (když už rušíte dotované přílohy)?

Ondra - 26.10.2012 13:10

Jen upřesním, dotace není na přílohy, ale na bezmasé hlavní jídlo \\"Smažené hranolky s tatarskou omáčkou\\".
Na tom že si někdo dá dvě hlavní jídla zároveň není nic špatného.
Nebyl jsem v poslední době v menze, nemám aktuální informace. Online je ještě starý ceník (http://agata.suz.cvut.cz/files/SH-MinutkyCZ.pdf). Co ještě bylo zrušeno?

Jan Žák - 26.10.2012 15:10

Anebo, Ondro, nezapomněl sis k těm hranolkám říct i o tatarku? :)

Jan Žák - 26.10.2012 15:10

Samozřejmě vím, že se papírově jedná o "hlavní jídlo", ale to je jenom slovíčkaření :-). Každopádně zrušíli hranolky s tatarkou a krokety s tatarkou.

Ondra - 26.10.2012 15:10

Nezapomněl. U pokladny mně bylo řečeno, že dotované hranolky zrušili a když jsem se díval do ceníku vylepeného na dveřích, tak tam byly hranolky a krokety s tatarkou začerněné.

Ondra - 26.10.2012 15:10

Paní na pokladně mi teď před pár minutami řekla, že hranolky s tatarkou už nejsou protože všichni chtěli jen hranolky s tatarkou.

PanInkognito - 26.10.2012 15:10

SÚZ mě jen utvrdil v tom, že jsou nenažraní vepřošská komunistická organizace řízená kýmsi a jaksi. Nějak jsem na matematiku asi chodil za školu, ale 16 Kč hranolky + 7 Kč tatarka je 23 Kč pro menzu, kdežto 0,70Kč + 24,30Kč dotace je 25 Kč pro menzu! (ať si to každej přebere). Aspoň mám konečně pádný důvod neutratit v menze už ani korunu. Za 50,- Kč (běžná cena jídla) si uvařim, že se z toho posadim na p***l a ještě si u toho pomlaskám....

Jan Pilař - 26.10.2012 18:10

"...že hranolky s tatarkou už nejsou protože všichni chtěli jen hranolky s tatarkou."

Člověk žasne nad ekonomickým smýšlením SUZu :D Něco se prodává, vydělává, lidi na to choděj....tak to radši zrušíme, bingo!

Cele menzy SUZu jdou do kytek, před několika lety jsem tam chodil každý den, dnes 1x do měsíce, když je jo krize. Jejich přístup k byznysu je jak z doby před 20 lety.

Petr K. - 26.10.2012 19:10

třeba z toho nechtěj dělat fast food :))

mamartin - 26.10.2012 19:10

Prosil bych vyjádření od někoho pověřeného na SUZu, protože to také opravdu nachápu. V menze na VŠE si stačí dát salát na velký talíř a jídlo už se počítá jako hlavní, takže se uplatní sleva a student ho má zdarma. Nikdo s tím ale nic nedělá, protože jsou všichni spokojení, každý student si dá salát a menza to dostane proplacené... A tady budete rušit to co lidé chtějí??? Jestli vám jde o tu tatarku, tak jí klidně dejte zvlášť za peníze, ale hranolky nám jako hlavní jídlo prosím nechte.

Honza - 26.10.2012 20:10

Dobrý den.
Ke zrušení jídel „Smažené hranolky s tatarskou omáčkou“ a „Smažené bramborové krokety s tatarskou omáčkou“ jsme přistoupili poté, co jsme zjistili, že systémovou chybou u těchto jídel došlo k poskytování dotace i na suroviny, což je v rozporu s metodikou MŠMT, dle které může být dotace užívána pouze k úhradě zpracovatelských nákladů, nikoliv však surovin. Dnešním dnem na jídelní lístek obě jídla vracíme zpět, avšak v jiné váhové i cenové relaci, stanovené tak, aby nebyla v rozporu s metodikou MŠMT. Doufáme, že i tak bude pro Vás nabídka 300 g porce hranolků s tatarkou za cca 13,- Kč zajímavá. Velice se Vám za toto omlouváme, ale zjištěnou chybu jsme museli odstranit a uvést do souladu s platnou legislativou.
Pro pana Ondru: Bohužel Vám vyšší příspěvek na 1 bod (= 1 jídlo) dát nemůžeme, neboť výše dotace na 1 jídlo je stanovena MŠMT.

Matušínský - SÚZ - 31.10.2012 11:10

Dobrý den,
děkujeme za odpověď. Ale ještě bych měl prosím dotaz k těm salátům - nešlo by také na ně uplatňovat slevu, stejně jako je to běžné v menzách VŠE? (Nemyslím těstovinové saláty, ale zeleninové, které na VŠE stačí dát na velký talíř, zváží a sleva se uplatní)
Děkuji

Honza - 31.10.2012 20:10

Dobrý den pane Matušínský,
mohl byste sem dát odkaz na Vámi uváděnou metodiku MŠMT? Celkem by mě zajímalo, co se tam píše.
Děkuji.

Ondra - 01.11.2012 15:11

Mě by také zajímalo, kde takovou informaci vzali.. nikde jsem to nenašel a to jsem prošel \\"Pravidla pro poskytování příspěvků a dotací veřejným VŠ\\" na stránkách MŠMT..

Bakys - 02.11.2012 22:11

Dobrý den.
Metodiku jsem opravdu ani já na stránkách MŠMT nenašel. Ale mohu Vám poradit, že systém dotací naleznete na stránkách MŠMT v Pravidlech pro poskytování příspěvků a dotací veřejným VŠ v článku 4 - ukazatel J, výši dotací pak v Rozpisu rozpočtu VŠ na rok 2012 - Tab.1 - Bilance a Tab.7 - Ukazatel J. Další info naleznete na stránkách ČVUT v Pravidlech hospodaření - článek 9, odst.) 3.

Matušínský - SÚZ - 07.11.2012 10:11

Kdyby se daly v menze jist brambory a nechutnaly jako neco, co se dava prasatkum, tak bych si tam místo těch nezdravých hranolky mile ráda dala bramory :)
Nehledě na to, když jsem si jednou dala zapečenou brokolici s rajčaty, jejíž chuť mě mile překvapila, ale to, že mi na talíři přistálo cosi o rozmeru 8 x 8 x 4,5 cm jsem byla celkem v soku, jelikoz za cenu (bez dotace) 63 Kč jsem myslela, že dostanu něco, z čeho by se dalo relativne nasytit.

Peta - 08.11.2012 10:11

Opět sem se díval a našel jsem

"Výše dotace na ubytování a stravování studentů, jež bude poskytnuta příslušné vysoké škole, se vypočte jako součin součtu vysokými školami vykázaného počtu přepočtených hlavních jídel (teplých a studených), vydaných studentům v menzách (.....) za období listopad předchozího akademického roku až říjen probíhajícího akademického roku (dále jen "počet jídel v rozhodném období") a rozpočtového ukazatele, který ministerstvo určilo na jedno přepočtené hlavní jídlo (dále jen "stravné")."

Zajímalo by mě tedy, zda to takto opravdu vypočítáváte a zda v žásosti o příspěvek zahrnujete také studená jídla.

Bohužel ukazatel J v daném dokumentu není.

Na rozpočet VŠ se kouknu na večer a prozkoumám ho..

Bakys - 19.11.2012 14:11

coO6I0 <a href="http://hfvmilkaaxdj.com/">hfvmilkaaxdj</a>, [url=http://bujbalpregvz.com/]bujbalpregvz[/url], [link=http://vtuhfzeaemhz.com/]vtuhfzeaemhz[/link], http://tappvyymxxcu.com/

oajihb - 19.01.2021 14:01

Reagovat


kontrolní obrázek