Alergeny

Menza: Studentský dům

Dobrý den,

Nechci být nějak přehnaně náročná, ale myslím, že by přesnější informace o alergenech v jednotlivých jídlech nebyly na škodu. Aktuálně mi totiž přijde, že jsou pro jistotu u každého jídla opsán téměř celý seznam alergenů. A tak i když se jedná o jídlo, kde se podle mého názoru "můj alergen" nemá šanci vyskytovat, mám téměř strach si ho dát. Což ale znamená, že vpodstatě nemám šanci se v žádné menze najíst. V mém případě se jedná konkrétně o mléko (7). Proto myslím, že přesnější/pravdivější informace, by byly pro mnohé úlevou.

Hedvika - 07.10.2015 10:10

Vážená slečno Hedviko, systém je nastavený takto: dodavatelé surovin zároveň dodají seznam alergenů. Ty jsou zapracovány do skladového programu. Při normování jídelního lístku se objeví u každého jídla, které se podává. Pak jsou zapsány na lístek u vzorové porce. S pozdravem pěkného dne. Zástupce ved. Novák O.

Studentská menza - 09.10.2015 07:10

Děkuji za odpověď. Pokud každé prohlášení typu "může obsahovat stopy mléka, sóji a ořechů" se projeví v seznamu alergenů, tak chápu, že i v černém a ovocném čaji je napsané jako alergen mléko. Promiňte, ale tohle mi přijde jako Kocourkov. Jestliže měla informace o alergenech k něčemu rozumnému sloužit, tak tímto se ten účel naprosto ztratil.
Chápu, že vy si tím kryjete záda, ale je to prostě nonsense.
Hezký den,
Hedvika

Hedvika - 12.10.2015 12:10

Dobrý den, my si tím záda nekryjeme. Pokud výrobce uvede na obalu suroviny daný alergen, jsme povinni ho uvést i u jídla, do kterého jsme tu surovinu použili. Vlček

Vlček - 16.10.2015 12:10

Dobry den,
mozete tu uviest druh caju, ktory pouzivate a je na nom uvedene ze obsahuje mlieko?

ok - 16.10.2015 23:10

Dobrý den,

Předpokládám, že každé jídlo není jen jeden velký polotovar. Dám tedy příklad z dnešního jídelníčku:

"Steak z krkovice, grilovaná zelenina, steakové hranolky "
Člověk by předpokládal, že se jedná o maso, zeleninu a opečené brambory (žádný problematický polotovar u tohoto jídla nevidím). Nicméně vy tvrdíte, že se v jídle nachází tyto všechny alergeny 1,3,6,7,9,10,11 - lepek (?), vajíčka (?), sója (?), mléko (?), celer (ok, může být v koření), horčice (stejně jako celer), sezamové semínko (?) .... opravdu?

Co se týká toho čaje, tam není jako alergen jen mléko, tam je jich vypsaných snad pět, mmj tuším lepek a vajíčka. Kde se seberou vajíčka v čaji raději ani nechci vědět.
Hedvika - 21.10.2015 22:10

Vážená Hedviko, po konzultaci s dodavatelem, Vaše připomínka ohledně čaje je vyřešena. S pozdravem pěkného dne zástupce ved. Novák Oldřich.

Studentská menza - 22.10.2015 07:10

Dobrý den,

Asi chápete, že čaj nebyla ta nejpodstatnější věc, budu se tedy těšit, že s dodavateli proberete i ostatní rozpory.

Děkuji.

S pozdravem
Hedvika

Hedvika - 22.10.2015 13:10

Reagovat


kontrolní obrázek