Vegetariánské / veganské

Menza: Studentský dům

Chtěl bych se zeptat jestli by bylo možné psát u jídel složení? Zvláště u vegetariánských, nebo aspoň napsat k nim zda jsou či nejsou veganská? Tedy zcela bez živočných produktů jako jsou maso, mléko, vejce..

Já si myslím, že několik jídel, které vaříte veganské jsou, ale bohužel si tím zatím nemůžu být jistý a tak se musím stravovat jinde, stejně jako ostatní lidé, kteří se stravují tak jako já.

Nevím tedy jestli jsou některá jídla veganská, ale u některých jídel lze udělat veganské jídlo z vegetariánského třeba jen tím, že se vynechá máslo.

Pokud by jste tedy zavedli veganská jídla, nebo uváděli složení, jistě by se zájem o vaši jídelnu zvýšil. Mladí lidé se snaží jíst čím dál více zdravě a informace o složení by uvítali i někteří masožravci.

Vegan - 05.02.2016 15:02

Vážený strávníku, Váš požadavek je možno řešit v jídelně č. 2, kde se vydává vegetariánská strava. Kuchařky, které vydávají vegetu zpravidla ji i vaří. Proto Vám mohou podat fundovanou odpověď ohledně surovin použitých při přípravě vegetariánských jídel. Menza Studentský dům vaří klasickou kuchyň dále studenou a vegetariánskou kuchyň a cukrářskou kuchyň. O veganské kuchyni z kapacitního důvodu neuvažujeme. S pozdravem pěkného dne zástupce ved. Novák O.

Studentský dům - 10.02.2016 07:02

Kde jsi přišel na to, že veganská kuchyně = zdravá? Vcelku chybná premisa!

Masožrout - 10.02.2016 13:02

Vážený pane zástupce vedoucího, vážně by nešlo psát složení na internet? Velmi byste tak zlehčili spoustě lidem život. Když totiž člověk dopředu neví co jídlo obsahuje, tak se mu rozhodně nechce trmácet se do menzy, kde třeba zjistí, že 2 ze 3 vegetariánských jídel je vyprodaných a poté co si vystojí frontu, tak se teprve dozví složení, které mu nemusí vyhovovat. Ve výsledku si stejně, žádné jídlo nekoupím, ale kdybych věděl dopředu jaké je složení, tak jsem nemusel ztrácet spoustu času chozením do menzy a následným čekáním ve frontě.

Šlo by to tedy prosím nějak zařídit, že by bylo složení na internetu?

Jinak pro informaci, pokud byste chtěli zavést veganskou stravu, tak by se kapacita rozšiřovat nemusela. Všechna veganská strava je totiž zároveň i vegetariánská.

Vegan - 11.02.2016 14:02

Masožroute, ty nemáš doma google? Řekni mi, co je na veganské kuchyni nezdravého.

Vegan - 11.02.2016 14:02

http://i.imgur.com/rzCaGZ9.jpg

Jan "DarkDestroyer" Lhoták - 12.02.2016 23:02

Asi všechno.

Masožrout - 13.02.2016 13:02

Masožroute, říkáš asi, takže si to jen myslíš, ale ve skutečnosti o tom nic nevíš. No jo klasika. http://www.strejda-google.cz/#veganstv%C3%AD

Vegan - 13.02.2016 15:02

Vážený strávníku, po konzultaci s šéfkuchařem napíšeme u vegetariánského jídla, které neosahuje živočišné produkty, do závorky (VEGAN). S pozdravem pěkného dne zástupce ved. Novák O.

Studentský dům - 15.02.2016 07:02

Člověk se stal člověkem zejména díky masu. Díky zvýšenému kalorickému příjmu z masa, ale i dalších výživových látek, si člověk mohl dovolit "plýtvat" energii na růst mozku. (vědecky přijímaný fakt) Pravděpodobně nedostatek masa je příčinou inteligenčního zakrnění veganů/vegetariánů. (moje doměnka)

Masožrout - 15.02.2016 13:02

Vážený pane zástupce ved. Nováku, to je skvělá zpráva, mnohokrát děkuji.

Vegan - 15.02.2016 13:02

Masožroute, ať už je to s tím vývojem člověka pravda či ne, tak jisté je, že dnes není maso jíst vůbec potřeba, ale je to naopak na škodu. Způsobuje to zdravotní problémy, utrpení zvířat, a souvisí to i s ekologickými problémy jako je globální oteplování, ale to je na delší povídání, nemá cenu se tady o tom bavit, když konečně použiješ google, všechno se dozvíš. A jinak to inteligenční zakrnění je vážně jen doměnka, např. Einstein byl vegetarián a mnoho dalších chytrých lidí jsou vegany či vegetariány.

Vegan - 15.02.2016 13:02

Einstein jistě nebyl vegetarián od narození a kdyby se vegetariánem nestal jistě by toho vymyslel ještě víc! A to pochopitelně platí i o ostatních lidech, kteří jsou inteligentní i přes to, že maso nejí. To, že maso má příznivé účinky na inteligenci je jednoznačné i ve zvířecí říši - kdo je chytřejší? lev, tygr, vlk... nebo ovce, koza, kráva, antilopa...?
To, že nejíš maso ti neberu, jen prosím neusiluj o diskriminaci většinové společnosti. V menzách nechť je tolik procent vegetariánských/veganských jídel jako je procent studentů vegetariánů/veganů. Což dle mě odpovídá tak jednomu jídlu za měsíc. Což je spravedlivé.

Masožrout - 15.02.2016 16:02

OMG ty jsi chytrý jak rádio, jak si můžeš být tak jistý tím, že by toho Einstein jako masožravec vymyslel víc??? To je zase jen doměnka. Už si vážně konečně něco o veganství zjisti, do té doby se tedy vážně nemá cenu o něčem bavit, nehledě na to, že tato stránka vůbec nemá sloužit jako diskuze. Řekni tedy aspoň proč si myslíš, že bez masa je člověk méně inteligentní. Co je v mase tak zázračného a jinde ne?

A o chytrosti zvířat taky vůbec nic nevíš, kdybys zkusil aspoň tohle http://lmgtfy.com/?q=inteligence+zv%C3%AD%C5%99at tak by jsi zjistil, že mezi těmi nejinteligentnějšími zvířaty není v podstatě ani jeden masožravec.

A o žádnou diskriminaci neusiluji, psát si můžu co chci a stejně se vedení rozhodne podle sebe. A v počtech by ses měl taky procvičit, vegetariánů či vegenů je určitě více než kolem 0.5% které vychází z tvé rovnice. A hlavně si uvědom, že vegetariánská či veganská jídla jedí častokrát i masožrouti. Někteří víc, někteří míň, ale to, že jsou ty vegetariánská jídla v menze častokrát vyprodaná svědčí o tom, že to lidi jedí. Takže pochybuji, že by měli ostatní pocit nějaké diskriminace. Vsadím se, že tobě taky určitě chutnají nějaká veganská či vegetariánská jídla. Např. smažák nebo třeba nějaké ovocné knedlíky či buchty chutnají spoustě masožroutů.

A mimochodem bez masa by se dokázal obejít každej, ve skutečnosti stejně samotné maso nemá nijak extra chuť. Tu získává díky koření. A co je to koření? Člověk, který tvrdí, že by nevydržel den bez masa je jen obyčejnej primitiv a egoista.

Případáš si jako pořádnej chlap, když jíš maso co?

PS. A hlavně nefňukej, že na tebe útočím. Já chtěl tuhle diskuzi dávno skončit s tím, že tady se diskutovat nemá a všechno si můžeš najít. Ale když ty nejsi schopnej ani použít google a mluvíš o doměnkách vycucaných z prstu, jako by to byla pravda, tak jsem to už prostě nevydržel.

Vegan - 15.02.2016 19:02

óóó pan chytrý. Abych to schrnul tak v prvním tvém odkazu bylo 6 zvířat z toho 2 jsou dravci (delfín, chobotnice), 3 všežravci (krysa, šimpanz, vrána) a jeden býložravec (slon). V dalším kde byli navíc 4 druhy zvířat, z toho rozhodně nejsou vegetariáni: mravenci, orangutani, nestor kea ani malpa a o kutilce jsem nic nenašel. Kdyby jsi to nevěděl i hmyz a drobní obratlovci jsou z masa (ne že bych to já chtěl jíst).
Samozřejmě např. krysy nebo orangutani co se týče procentuální hmotnosti sní více nemasa jak masa ale to z nich nedělá býložravce. Ani já za den v absolutní hmotnosti nesním ani 20% masa, což neznamená, že jsem vegetarián.
Jistě, proti normálním bezmasým jídlům nic nenamítám. Ale snad žádné z nich není veganské (smažák = sýr, kynuté knedlíky = mléko). Věděl jsi, že i v normálním chlebu je vepřové sádlo? Jíš ho?
Samozřejmě bez masa se dá přežít, mnoho lidí to již vyzkoušelo např. za 2. světové války, to nikterak nepopírám. I vlk dokáže přežít bez masa, tak proč ne člověk?
Teda nevím, pokaždé když jsem šel do menzy tak byly vyprodané normální jídla (= řízek, guláš) a zůstávaly vegetariánské šlichty a podobné experimenty.

Masožrout - 15.02.2016 20:02

Já jsem posílal jen odkaz do googlu a ten najde každýmu člověku trochu něco jinýho v závislosti, na tom jaký stránky si prohlíží. Uznávám, že delfín a chobotnice jsou masožravci, nicméně, to že jí třeba krysa občas maso ještě neznamená, že je inteligentní díky tomu masu. Oni i ti všežravé zvířata mají úplně jiný žaludek než člověk, takže ono se to nedá úplně srovnávat. Ale je třeba fakt, že když člověk sní něco hodně tučného, což maso většinou je, tak je mu potom těžko a i když je inteligentní, tak mu to stejně nemyslí. Kdybys zkusil pár dní vydržet bez masa, tak bys viděl, že ti to myslí více.

V kynutých knedlících mléko být nemusí, ale uváděl jsem i smažák pouze jako příklad, protože jsi mluvil, že by mělo být tolik jídel jako vegetariánských/veganských studentů.

Jinak složení si samozřejmě hlídám, v chlebu sádlo obvykle nebývá spíš v rohlících, ale ani chleba moc nejím. Ono stejně v tom pečivu je kolikrát spousta éček a dalších kravin, ale divím se, že zrovna tebe to zajímá.

Musím, tě ale pochválit, že jsi konečně použil google a nepsal žádnou domněnku. Stále jsi ale neřekl co je v masu tak skvělého, že zvyšuje inteligenci. Chápu, že se na to odpovědět nedá, protože nic takového není, ale je zvláštní, že věříš, že něco takového existuje, ale vůbec nevíš co by to mohlo být.

Vegan - 15.02.2016 23:02

Chleba + sádlo 3:50:
https://www.stream.cz/jidlo-s-r-o/10002412-pecivo-2-rohliky-a-sumava
Ještě jsem zapomněl, že v kynutých knedlíkách jsou i vejce. A těsto na knedlíky bez vajec a mléka a to je vlastně jen mouka + voda + kvasnice a to není nic moc. To je skoro jak bramboráky bez brambor.
Možná kdyby jsi ty použil google, tak by jsi si mohl zjistit nutriční složení masa a zjistit v čem je maso zdraví prospěšné a že většina mas není nikterak tučná (samozřejmě existují i tučná jako bůček). A možná by jsi i zjistil, že přiměřené množství tuku je také zdravé.
Jinak jestli si myslíš, že žiješ zdravě - četl jsem, že vegani často musí polykat prášky s vitamíny apod., jejichž dostatečné množství není možné získat z veganské stravy... Nevím jestli to polykáš taky, ale já se snažím chemii vyhýbat raději si dám zdravé masíčko.

Masožrout - 16.02.2016 10:02

Říkám ti, že si složení hlídám. Existuje spoustů druhů chleba ne jen šumava. A stejně v tom videu mluví o rohlíku.

A nedělej tady ze mě hlupáka, já vím moc dobře z čeho se maso a ostatní živočišné produkty skládá, já google na rozdíl od tebe používám. Kdyby jsi ho totiž použil, tak by jsi možná i zjistil, že není tuk jako tuk a taky že maso a jiné živočišné produkty jsou mnohem více škodlivé než prospěšné. Napsat tedy "zdravé masíčko" může jen totální nevzdělanec.

A je mi jasný, že tomu nebudeš věřit, ale vegani mají obecně mnohem lepší krevní testy než všežravci.

Vegan - 16.02.2016 10:02

Já že neumím používát google? Nevím kdo kdo tady tvrdil, že mezi nejchytřejšími zvířaty není v podstatě ani jeden masožravec a poslal mi důležitě odkaz, kde byli až na jednu výjimku samí masožravci/všežravci.
Co se týče krevních testů - mamka mojí spolužačky je hematoložka a k ní doordinace dochází nejedna pomatená veganka s různými krevními problémy (nejsem odborník, nepamatuju si konkrétně) a raději polykají chemikálie než aby si párkrát do týdne daly kousek masa na doporučení lékaře. Tolik k zdravotní stránce. Vzhledem k tomu, že naši předci už po 100ky generací jedli maso tak je asi jasné, co je člověku přirozené. Taky se kráva nekrmí bramborama, prase senem a psi květákem.

Masožrout - 16.02.2016 13:02

Já posílal akorát odkaz na google a co ten ti vyhledal neovlivním. Chtěl jsem jen abys ho začal používat, protože jsi tady psal jen hloupé doměnky a vidím, že v tom pokračuješ. A ta stránka jak ti ji našel google se dá chápat i opačně: "až na výjimku, tam byli sami býložravci/všežravci a jen pár masožravců".

Ale když jsi tak nechápavý, tak tedy jednou pro vždy a naposled použiji google a selský rozum za tebe. To jestli je pro člověka přirozené jíst maso není podstatné. Jisté je jen, že mu škodí a nepřináší žádné výhody. A věř tomu, že masožraví lidé jsou mnohem nemocnější než vegani, to je fakt, nad tím není třeba spekulovat. Ty akorát tvrdíš, to co jsi kdysi někde slyšel a samozřejmě si to neověřil, že vegani do sebe musí cpát chemii. Ve skutečnosti je to ale spíše naopak. Jediné co v rostlinné stravě není je vitamín B12 a v podstatě je potřeba ho brát v doplňku, nicméně jak velká chemie to je, ty nemůžeš vědět. Ale hlavně lidi jako ty by si měli hlídat svůj jídelníček, protože i když třeba mají zrovna toho vitamínu B12 dost z masa, tak stejně ta škodlivost masa je mnohem horší, než brát ten vitamín. Čemuž ty samozřejmě nevěříš, ale hlavně je pravdou, že takový lidé většinou opomínají jídla jako je zelenina, ovoce, luštěniny, ořechy... a jedí každý den jen pečivo se salámem nebo sýrem a k obědu maso s něčím. Takovým lidem toho chybí mnohem, mnohem víc než veganům, kteří si zpravidla stravu hlídají a proto není náhoda, že jsou vegani mnohem zdravější.

A nakonec to nejdůležitější. Veganství nezpůsobuje utrpení zvířat a nezpůsobuje ekologické problémy. Na to by jsi měl brát hlavně ohled, když už ti je zdraví ukradený, jak jsem poznal, protože jinak by sis o něm něco zjistil. Ale takových jako ty je miliony. Nemám rád zoobecňování, ale v tomhle jste všichni stejní. Žádné informace si nezjistíte, ale všichni tvrdíte pořád to stejné. Ale to vážně nemá smysl. Pokud tě vážně tolik baví poučovat vegany, najdi si jinou diskuzi podobnou jako je tato, je jich vážně mraky a ani nebudeš muset nic psát, v podstatě si akorát budeš číst pokračování naší debaty, kterou vedlo několik jiných lidí, ale začátek byl jistě velmi podobný jako tato diskuze.

Mě už to vážně nebaví a nemám ani čas psát to co si můžeš přečíst jinde. Je to stejně neefektivní jako jedení trávy v podobě masa zvířete, které ji snědlo. Já se jdu radši napást. Přeji ti ať ti zdraví slouží, mír s tebou a se všemi živými bytostmi, jelikož jsme si všichni rovni. Já v téhle diskuzi končím, goodbye.

Vegan - 18.02.2016 11:02

http://prednisone-order-20mg.com/ - 10 Mg Prednisone <a href="http://pills-viagrageneric.com/">Viagra On Line</a> http://cialis5mg-20mg.com/

obegiyarea - 17.07.2016 07:07

http://prednisone-order-20mg.com/ - Prednisone 20 Mg <a href="http://pills-viagrageneric.com/">Viagra</a> http://cialis5mg-20mg.com/

udieweawuka - 17.07.2016 07:07

http://dutasterideavodartonline.org/ - dutasterideavodartonline.org.ankor <a href="http://online-purchaselevitra.net/">online-purchaselevitra.net.ankor</a> http://20mg-cheapest-pricelevitra.net/

ecinuho - 05.01.2017 08:01

tG1hCi <a href="http://wtgkqnmkaiuz.com/">wtgkqnmkaiuz</a>, [url=http://gtwfnljkqwte.com/]gtwfnljkqwte[/url], [link=http://miedkwrplwqp.com/]miedkwrplwqp[/link], http://rlzwengrmbcr.com/

gkphips - 20.01.2021 12:01

Reagovat


kontrolní obrázek