Bezmasá jídla

Menza: Strahovská

Dobrý den,

v první řadě bych chtěla ocenit, že strahovská menza nabízí téměř každý den aspoň k obědu bezmasé jídlo (domnívala jsem se, že dokonce každý den, ale dnešní jídelníček tomu nenasvědčuje). Za poměrně nešťastné řešení však považuju to, že toto jídlo je velmi často sladké. Jednou za čas si sladké jídlo jistě leckdo včetně mě dá rád, ale jíst sladká jídla často nepovažuji za dobré jak z chuťového, tak z výživového hlediska. Alternativou jsou sice bezmasá jídla nabízená v restauraci, ale ta jsou pokud vím tři (když vynecháme smažený sýr, krokety a hranolky, přičemž opět z nepovažuji za něco, co by bylo dobré) a jíst pořád dokola tři jídla je dost málo.
Nejsem sice striktní vegetariánka (a věřím, že i ti by se na Strahově našli), ale preferuji mít větší část svého jídelníčku bezmasou.
Velmi by mě tedy potěšilo, kdyby byla bezmasá jídla méně často sladká a častěji např. zeleninová. Ocenila bych i častější zařazení bezmasého jídla na večeři. Na závěr bych chtěla strahovskou menzu pochválit, že zeleninová jídla většinou vaří poměrně chutná.

Jaroslava - 10.02.2016 11:02

Chtěl bych menzu požádat, aby v případě, že zvýší počet vegetariánských šlicht, to nešlo na úkor normálních chutných jídel s masem. Což znamená aby zůstal zachován počet bezmasých jídel jak v restauraci, tak v jídelně (snad nás masožrouty nechtějí vegetariáni připravit o pestrou a chutnou stravu!). Ne že zůstane celkově 8 jídel a z toho budou 4 vegetariánský šlichty! A druhá připomínka je ekonomická - aby se nezdražilo - na vegetaríánských jídlech proděláváme, páč to nikdo nežere -> sdražíme všchna jídla o 5 Kč.

Masožrout - 10.02.2016 13:02

Reagovat


kontrolní obrázek