Bezmasá jídla, přílohy

Menza: Strahovská

Dobrý den,

Nejprve bych Vám chtěl poděkovat za výborné pokrmy a jejich inovace (například zavedení Strahovského hamburgeru).

Všiml jsem si, že zde přibyl značný počet žádostí o vegetariánská jídla a chtěl bych se k této situaci také vyjádřit. I přes to, že mám rád maso, rád si jídelníček zpestřím i pokrmy bez něj. Čím dál tím častěji je možné vidět, že přišla doba, kdy se spousta lidí zajímá o to co jí a snaží se svůj jídelníček vylepšit. Myslím, že člověk nemusí být vegan, aby mu maso stačilo pouze párkrát do týdne. Rád bych se tedy přidal k žádostem o bezmasá jídla. Názor, že veganská jídla jsou "šlichty" bohužel pochází ze skutečnosti, kdy restaurace přípravu odbyde, nesystematicky nasází na talíř různou zeleninu, smíchá ji například s rýží a toto předkládá zákazníkům jako vegetariánské jídlo. Z vlastní zkušenosti vím, že existuje spousta postupů a koření, které dovolí jídlo vyšperkovat tak, že si na něm i "ne-vegan" pochutná více než na obalovaném řízku se salátem. Poté bych se vůbec nebál o to, že tato jídla nikdo jíst nebude. Naopak, jak lze vidět u neustále zvyšujícího se počtu "zdravých" bister či restaurací, které se těší spoustě nadšených zákazníků, bych se nebál o zájem ani v naší menze.

Dále je škoda, že mezi přílohami není možné najít žádnou jejich zdravější variantu, například: vařenou kořenovou zeleninu(řepa, mrkev, celer, petržel, ... kombinací existuje více), pohanku, červenou čočku, bulgur, apod.

Děkují za přečtení,
Přeji pěkný zbytek dne.

Lukáš - 10.02.2016 17:02

Z těch tvejch příloh by se normální člověk p*. Běž se napást na trávník před menzou!

Masožrout - 10.02.2016 20:02

Lukáš se nemusí jít napást, ale bezmasých jídel, která bych z hlediska chuti postavil na roveň masitým, jsem osobně tolik nejedl... :)

"Z vlastní zkušenosti vím, že existuje spousta postupů a koření, které dovolí jídlo vyšperkovat tak, že si na něm i "ne-vegan" pochutná více než na obalovaném řízku se salátem." -> Prosím o příklady.

Bruno Horváth - 11.02.2016 09:02

Reagovat


kontrolní obrázek