Zdravá lehká jídla

Menza: Masarykova kolej

Dobrý den,

ráda bych se přidala k ohlasům v diskuzi o vegetariánských a hlavně zdravých jídlech. Jsem studentkou doktorského studia a do menzy jsem "nucená" chodit téměř každý den - ať už do Masarykovy či Studentské. Ráda bych však také občas jedla něco lehčího, bez masa, či alespoň salát. Ráda bych upozornila, že vegetariánské jídlo se nerovná sladkému jídlu! Nejsem vegetarián a na řízku si občas ráda pochutnám, ale opravdu nemusím mít maso každý den a sladká jídla jsou dobrá jako dezert...

Dále bych chtěla poprosit o větší nabídku salátů. Na Masarykově koleji se sem tam nějaký objeví (proč ne každý den?!), ale obvykle je to salát s majonézou, nebo alespoň doplněný o cibuli. Proč nelze udělat čerstvý salát bez těchto ingrediencí? Chápu, že v zimě je to možná těžší, ale co v létě? Mám ráda váš okurkový salát, víc takových.

Saláty ve Studentském domě jsou sice o něco lepší, ale proč si člověk musí kupovat mističku salátu za 18 Kč? Nemohl by být salát na váhu? Věřím, že takto by si ho kupovalo mnohem víc studentů i zaměstnanců.

Děkuji za odpovědi a hlavně za činy. Věřím, že tlak studentů a vaše ochota naslouchat jejich přání dokážou změnit naše stravování k lepšímu.

Markéta Vláčilová - 11.02.2016 11:02

Víš jak udělat z normálního jídla jídlo vegetariánské? U výdeje si řekni "bez masa prosím" a máš to! :-)

Masožrout - 13.02.2016 13:02

Ano, to občas dělám. Takto z toho ale většinou nevznikne zdravé lehké jídlo - knedlíky s omáčkou nebo hranolky s tatarkou nejsou úplně mým vysněným jídlem.

A ještě jednou opakuji, nejsem vegetarián, jen bych ráda občas jedla něco zdravého.

Markéta - 15.02.2016 19:02

Na Masožrouta nemá smysl reagovat, jen "hejtuje" nebo má nesmyslné komentáře.

Návštěvník - 22.02.2016 11:02

Reagovat


kontrolní obrázek