Vegetariánské/Změna

Menza: Strahovská

Dobrý den,
bylo by možné zařadit na jídelníček více vegetariánských jídel popř. nabídku trochu více obměnit? Všímám si, že je každý den vždy jídlo s kuřecím, vepřovým a hovězím masem, střídají se pouze přílohy/názvy. Pokud se občas objeví něco nového, je to obvykle hned pryč. Děkuji za odpověď.

stravnik1 - 01.03.2016 23:03

Reaguji na tento příspěvek a musím se v tomto zastat menzy,jelikož se zde před třemi týdny vyrojila spousta připomínek ohledně bezmasých nebo vegetarianských jídel a menza Strahov celkem hbitě zareagovala a po následujících třech dnech zařadila do nabídky 7 jídlo,které je plně bezmasé ve stylu těstoviny s různými omáčkami(rajčatová s olivami,sýrová,smetanová se špenátem a jiné)a jelikož jsem skoro každodenním návštěvníkem a myslím si, že si dosti všímám nabídky jídel a tuto nabídku již rozšířily i na restaurací,kde kromě nabídky restauračního lístku nabízí i již zmiňované těstoviny s různorodými omáčkami,ale rozšíření o další bezmasé jídlo(sm.brokolice,tofu,rizota a další), takže stále nechápu proč se stále obouváte do těchto provozů svou negací a spíše neohodnotíte snahu vyjít vstříc Vaším požadavkům.Chci jen upozornit, že nejsem vegetarián, ale rád ochutnám i bezmasé pokrmy a zde musím vyseknout poklonu pánům kuchařů za výborné rajčatové omáčky nebo za výborné rizoto s brokolicí a suš.rajčaty.Takže za mne jen tak dál.

též strávník(a dosti pravidelný) - 02.03.2016 09:03

Dobrý den, myslím že pravidelný strávník si všiml velmi dobře a díky za to.
Jen pro informaci, momentálně máme vysoký počet zaměstnanců v pracovní neschopnosti a proto bylo nutné omezit nabídku v menze na 5 jídel během obědů. Jen jak to bude možné vrátíme se k nabídce 7 jídel
děkuji
S pozdravem
Aleš Růžička
vedoucí menzy Strahov

Aleš Růžička - 02.03.2016 12:03

Dobrý den,
děkuji za Vaše názory. Osobně se považuji za poměrně pravidelného strávníka, vzhledem k tomu, že chodím do menzy na oběd každý den/každý druhý den. Pozitivně hodnotím to, že se na jídelníček zařadila např. brokolice, to uznávám. Ale konkrétně zařazení těstovin s různými omáčkami nepovažuji za veliké zpestření, i když jsou omáčky chutné, dle mého názoru je to jedno z jídel, které si může student uvařit na koleji, protože je to rychlé a také levnější (oproti jídlu s masem). Do menzy chodí na jídla spíše složitější, která si normálně nemá čas uvařit. U mě jste si tuto položku zatím zkrátka neodškrtli - mě šlo totiž o nějakou zásadnější změnu. Ve Vaší menze mi docela chutná, jednotlivá jídla zvlášť jsou dobrá, ale myslím, že jediný Váš problém je pestrost. Ono totiž (alespoň za mě) to není ani tak o vegetariánských jídlech, nebo o tom, zařadit 7 jídel místo 5, ale spíše o tom, že jídla jsou stále dost podobná. Mě by stačily bohatě 4 jídla na výběr (jak to občas v menzách je), 2 s masem, 1 sladké a 1 vegetariánské (např.), pokud by byly každý den typově jiné. Myslím, že čím více jídel se snažíte zařadit, tím zákonitě se rozdíly mezi jídly stírají. Je to škoda, protože pokud by byla nabídka pestřejší, člověk by mohl chodit do menzy třeba 2x denně, aniž by měl pocit, že se mu nabízená jídla přejedla.

stravnik1 - 06.03.2016 16:03

Reagovat


kontrolní obrázek