Skladba jídelníčků menz ČVUT

Menza: Studentský dům

Dobrý den,

chtěla bych všech zaměstnancům menz ČVUT vyjádřit obdiv, protože jsem si na vlastní kůži zkusila, jak náročná je tato práce. Jsem moc ráda, že mám možnost menzy navštěvovat (Studentský dům a Masarykova), stále je toto stravování pro mě nejvýhodnější z hlediska ceny i času.
V nedávné době jsem musela kvůli zdravotnímu stavu upravit každodenní jídelníček. Mám problém s vysokým cholesterolem a žlučníkem, což vylučuje všechna mastná a smažená jídla. Do menzy chodím stále moc ráda, akorát možnost výběru z nabídky se mi velmi zúžila. Oblíbené jídla s hranolkami si nemohu dát, smaženému se též vyhýbám, nejsem vegetarián, těstovinová jídla a rizota si nedávám, protože nebývají ty nejchutnější. Sladkým jídlům se vyhýbám kvůli cukrům. Zeleninových talířů nevyužívám z důvodu nízké kalorické hodnoty. Obvykle mi z nabídky zbyde možnost dát si omáčku s knedlíkem, popř. rýží. Mám českou klasiku moc ráda, ale knedlíky mi už lezou i ušima :-)
Podle mého názoru je množství jídel v pořádku. Ale uvítala bych třeba možnost dát si místo hranolek obyčejné brambory. Abych se správně vyjádřila: mít stále stejný počet fixních jídel a k tomu "kolující" přílohy. Možná je to v tomto objemu neproveditelné. Možná je problém jen v nepříznivé kombinaci jídelního lístku, protože v některé dny je víc bezva jídel, ale většinou jsou pro mě obědy prostě knedlíkové. Přála bych si, abych měla možnost zvolit “zdravější” variantu přílohy. Nicméně úplně chápu, že nemůžete vyhovět všem.

Co mám na menze nejradši, to jsou polévky, ty jsou skvělé vždy.

Moc Vám fandím!
Krásný den

Studentka Eva

Studentka fa - 18.05.2016 13:05

Studentko nelez nikomu do prdele,je to otřesný nedá se to vůbec žrát,maji tam dotace od státu,ale maso berou z Polska nebo z Číny.Z Českých produktů tam nevaří,vim to od tý tlustý kuchařky jak vydává na prvním výdeji.Aspon to paní říkala.

Masožrout - 18.05.2016 16:05

Vážená studentko Evo, Studentský dům vaří šest teplých jídel z toho dvě vegetariánská a čtyři masitá. Z této nabídky je možné si denně zkombinovat jídlo, které Vám dle Vaší diety vyhovuje. Je možný osobní kontakt s vedením menzy. S pozdravem pěkného dne zástupce ved. Novák O.

Studentský dům - 19.05.2016 08:05

Proč zde vždy za Stud.dům píše pan Novák,všude na všech menzách se podepisují vedoucí, ale u vás jako by pan GENERÁLNÍ primitiv neuměl psát.CHceme číst i jeho vyjádření

Studenti - 19.05.2016 17:05

Reagovat


kontrolní obrázek