pult s vystavenými obědy

Menza: Studentský dům

Dobrý den, mám dotaz. Z jakého důvodu byl odstraněn pult s vystavenými talíři s jídlem? Zdálo se mi to mnohen přehlednější, než čekat u obrazovek, až se ukáže obrázek s jídlem a pak přemýšlet, která linka jídlo vydává. Předem děkuji za odpověď.

Martina Kovandová - 12.09.2017 12:09

No hlavně, že zavedli ten úžasný živý stream, který je sice skoro k ničemu, ale hej - jsou na Youtube a to se počítá!
(jo, takhle kdyby v tom streamu běžela i textová informace na téma, co ještě je a co dochází a je/bude místo toho atp., jo to by byla jiná, takhle je to dobré jen ke šmírování kdo chodí kdy na oběd)

- 12.09.2017 13:09

Dobrý den,
koncept prezentace fotografií jídel je v současné době standartem ve všech moderních jídelnách. Je to hlavně z toho důvodu, aby strávníci, kteří chodí na obědy hodinu a více po vystavení vzorových porcí, mohli jídla vidět stále čerstvá, což u vzorových porcí ve vitríně nelze. Knedlíky okorají, na omáčkách se tvoří škraloup, a je to zcela normální jev, bohužel, já bych si takto prezentované jídlo již nezakoupila.
Protože tento týden je zkušební, snažili jsme se od strávníků zachytit připomínky, a během odpoledne ve spolupráci s IT je odstranit.
Dnešní prezentace porcí bude vylešena o výdejní pozice ( číslo vlevo dole ), číslo jídelny ( vpravo dole s písmenem J, a o šipky, které nasměrují strávníky již ve vestibulu na schodiště pod výdejem. V krátké době bude navíc prezentace i na prostřední TV obrazovce, takže fotografie nebudou přeskakovat v časové smyčce, ale budou stabilně po celou dobu výdeje, vždy dvě jídla na jedné obrazovce.
Pevně věřím, že právě na akademické půdě budou novoty přijímány kladně, a věřím, že právě naši studenti, a pedagogové budou ti, kteří ocení zavedení moderních trendů prezentací jídel.
Já jsem během výdeje k dispozici všem strávníkům, a co nejdříve bude vytvořen jednoduchý manuál, který vám orientaci v naší menze usnadní.
Jsem přesvědčena, že do doby, než noví studenti zahájí studium, stane se nový způsob prezentace jídel pro nás všechny samozřejmostí.
Děkuji za připomínku, přeji krásný den, a dobrou chuť, Monika Šperková

Monika Šperková - 15.09.2017 07:09

Dobrý den paní Šperková,
myslím, že klasický pult s vystavenými jídly byl absolutně přehledný a dostačující na rozdíl od nepřehledné prezentace na obrazovkách. Nicméně, když už máte prezentaci na obrazovkách, proč foto jídel není dostupné i u jídelníčku na webové stránce http://agata.suz.cvut.cz? Myslím, že to by mělo využití a vyšší význam. Děkuji za odpověď.

Kofeinistka - 19.09.2017 13:09

Dobrý den,
souhlasím s posledním uvedeným příspěvkem - když budete každý den tak jako tak pořizovat digitální fotografie uvedených jídel pro zobrazení na obrazovkách, nešlo by je umístit také rovnou k jídelníčku? Každý by si pak jídlo mohl vybrat v teple své kanceláře (posluchárny, knihovny, etc.) a nevznikaly by tak davy v hale pod schody.
Zároveň jsem také za jedno s příspěvkem v jiném vlákně, že situaci zpřehlední i to, když obrazovka nad levým vchodem bude prezentovat jídla nabízená vlevo (J2) a obrazovka nad pravým vchodem jídla nabízená vpravo (J3). V současné chvíli se obrázky zbytečně dublují na obou obrazovkách.
Každopádně myslím, že po vychytání všech much je přechod k tomuto konceptu správným krokem.

Ondřej Š. - 19.09.2017 16:09

Dobrý den, Ondřeji Š.,
děkuji za reakci, naprosto souhlasím, a fotografie jídel budeme po zprovoznění všech obrazovek prezentovat směrem ( pod schodištěm) k aktuálním výdejním místům. pěkný den, Monika Šperková

Monika Šperková - 20.09.2017 07:09

Reagovat


kontrolní obrázek