Alternativa za vitrínu

Menza: Studentský dům

Vážení pracovníci menzy,
předem bych rád vyjádřil svoji spokojenost s kvalitou zdejších obědů, jejich širokým výběrem i s velikostí porcí (mám srovnání s menzou v Pardubicích, která bohužel ve všech třech ohledech zaostává).
Ohledně diskutované vitríny s jídly - prošel jsem si nedávné komentáře a v podstatě vše již bylo řečeno; je samozřejmé, že jídlo dvě hodiny vystavené na odiv už zdaleka nebude tak lákavé, jak čerstvě vydané. "Digitální" varianta je určitě dobrý nápad - pokud se tedy pominou obtíže se samotným focením porcí, i špatná fotografie může výsledný dojem pokazit.
U samotného technického provedení mi přide nešťastné, že jídla cyklují ve smyčce, a pokud prošvihnu začátek (nebo pokud chci přímé srovnání dvou jídel), musím vyčkat na celý cyklus znovu - což při 6-7 jídlech znamená určité zdržení, a to nabídka ani nezobrazuje polévky. Také systém směrových šipek je mírně matoucí, chtělo by je to buď zvýraznit, a nebo jídla promítat pouze na tu stranu menzy, kde se vydávají. V ideálním případě by mohlo každé jídlo mít svůj monitor, chápu však, že prostor k umístění techniky je omezený, a nebo by to vedlo k "vitríně složené z monitorů" :-) Dobrý nápad je také umístit fotografii jídla zároveň k online jídelníčku, myslím, že by to také přispělo ke zrychlení - když by se člověk rozhodnul předem a šel by potom na jisto.
Věřím, že se celá záležitost nakonec vyřeší k všestranné spokojenosti. S pozdravem a přáním hezkého dne
Břetislav Brož

Břetislav Brož - 22.09.2017 00:09

Reagovat


kontrolní obrázek