hummus (42 Kč)

Menza: Studentský dům, datum: 30.04.2017

Přišel jsem do menzy na špagety, ale poslední porci dostal člověk předemnou. Jako náhradu za došlé vegetariánské jídlo servírovali "hummus", což byla nahrubo mixovaná cizrnová kaše s polovinou sterilované okurky. Takovou věc nelze považovat za plnohodnotné jídlo. A bylo by možné míň solit polévky?

Adam - 30.04.2018 13:04

Adame jsi do prdele!!!

Jirka - 01.05.2018 18:05

Dobrý den,
protože nemáme objednávkový systém, plánuje se výroba jídel podle "historických" údajů, jinak bychom museli disponovat věšteckými schopnostmi. Pokud nastane situace, že některý z pokrmů se evidentně prodá před koncem výdejní doby, okamžitě reagujeme, a připravujeme pokrm náhradní. To znamená, že stále mají strávníci na výběr z více druhů...
Hummus má velký obsah železa, vitamínu C, kyseliny listové a vitamínu B6. Díky cizrně má vysoký obsah proteinů a vlákniny, což je zároveň dobře doplněno methioninem obsaženým v sezamu v tahini. Hummus má své uplatnění ve vegetariánské a veganské kuchyni, kde při konzumaci (typicky s pečivem) může sloužit jako celkový zdroj proteinů.
Polévky solíme tak, aby si je v případě chuti mohli ještě strávníci dosolit. Neslanou polévku již "na talíři" nikdy nedosolíte.
děkujeme za dotazy, a přejeme vám pěkný den.
Šperková, vedoucí menzy

Monika Šperková - 02.05.2018 12:05

Reagovat


kontrolní obrázek