alergeny - lepek

Menza: Technická, datum: 12.07.2009

Dobrý den,
s povděkem jsme kvitovali zprovoznění nově rekonstruované menzy v budově CIIRC na Jugoslávských partyzánů. Krásné prostředí, milý personál, velký výběr jídel. První týden i jedno bezlepkové jídlo v nabídce každý den. Radovala jsem se (jakožto alergik na lepek), že v této nově otevřené menze pracují osvícení lidé, kteří pochopili, že není nutné cpát mouku do všeho - včetně zapečených brambor, bramborové kaše, zeleninové polévky a pod. Jaké bylo moje rozčarování, když od třetího týdne už v nabídce není možné najít bezlepkové jídlo každý den a stala se z toho spíše výjimka.
Od tohoto týdne mají alergen č.1 tedy pšenici v označení všechna jídla, včetně takových "jistot" celiaků jako pečené kuře s bramborovou kaší.
Ráda bych se zeptala, zda není možné myslet při přípravě jídelníčku i na alergie strávníků a nabídnout alespoň jedno jídlo z těch 6 bez lepku. To ani nezmiňuji polévky, které se v menze ani bezlepkově "nevyrábějí". A nebo preventivně označujete jedničkou všechna jídla, abyste si pojistili, že při přípravě se tam může něco zamotat?
Celiakie je poměrně častá a vím, že nejsem jediná, kdo lepek nemůže, chtěla jsem proto poprosit, zda by nebylo možné na nás při přípravě jídel pamatovat a alespoň jedno jídlo nedochucovat pšeničnou moukou.
Předem děkuji za zvážení.

Alena Nessmithová - 12.07.2018 12:07

Dobrý den paní Nessmithová, děkujeme za váš podnět. Budeme se snažit víc vnímat potřeby zákazníků s celiakií.
Přeji vám hezký den. Husáková Anna

Husáková Anna - 16.07.2018 09:07

Dobrý den,

prohlížím dnešní jídelníček a i když máte dvě jídla, která by z logiky věci měla být bezlepková, tak je u nich napsán alergen lepek. Konkrétně musaka a minutka s kuřetem. Doufala jsem, že alespoň jedno jídlo denně bude bezlepkové, ale opět nic. Děkuji.

A. Nessmithová

Alena Nessmithová - 25.07.2018 12:07

Dobrý den,

ve standartní receptuře musaky je bešamelová omáčka, ve které je obsažena mouka. U minutky s kuřetem byla mouka ve šťávě. Na požádání Vám kuchaři rádi nakombinují jídlo dle vašich potřeb (bez šťávy, jiná příloha.....) Bezlepková jídla budeme samozřejmě i nadále zařazovat. Děkuji

S přáním hezkého dne
Jana ŠpičkováHusáková Anna - 30.07.2018 06:07

Reagovat


kontrolní obrázek